Соціально-культурний аспект креативності

Nikolenko, Kseniya та Ніколенко, Ксенія Вікторівна (2016) Соціально-культурний аспект креативності. Інтелект, особистість, цивілізація (12). с. 98-105. ISSN 2079-4835

[img]
Перегляд
Text
Nikolenko_article_02_06_2016.pdf

Завантажити (1MB) | Перегляд

Резюме

Мета. Проаналізувати креативність за допомогою логіки різних соціальних процесів і трансформацій, дати відповідь на питання про природу креативності як явища, основних чинниках і механізмах її формування. Методика. Проаналізовано на основі соціокультурного фактору існування людства методологічні принципи креативності в контексті соціально-філософської парадигми. Креативність розглядається як умова соціального буття, як основа поведінки і діяльності людини спрямована на розкриття універсальних можливостей суспільства. Результати. Креативність – одна з найважливіших загальнонаукових проблем, досліджуваних нині на філософському, культурологічному, педагогічному, індивідуально-психологічному, соціально-психологічному рівнях. Сучасна ситуація така, що людині доводиться дуже швидко мінятися, постійно рости і розвиватися щоб бути затребуваним в суспільстві. Креативність дозволяє людині удосконалюватися і не боятися нового, швидко адаптуватися до умов, що змінюються, і вимог. Вона створює сприятливі передумови для розвитку особистості в цілому, сприяє її саморозкриттю, самореалізації, самодостатності і толерантності. Основною формою активності особи, що сформувалася, є професійна діяльність, ефективність якої багато в чому залежить від її творчого характеру. В зв'язку з цим особливе значення набуває процес розвитку креативності, необхідної для успішної реалізації професійної діяльності. Наукова новизна. Креативність виступає як деяка основа соціальної поведінки, необхідна умова соціального буття, виходячи з цього необхідно встановити яке відношення процес креативності має до культури, цивілізації. Якими можуть бути перспективи розвитку суспільства і людства виходячи з креативності як чинника, що проходить крізь усі сфери людського буття. Одне з найбільш серйозних питань, що стоять нині перед суспільними науками – природа соціальних трансформацій. Яким чином стійка соціальна структура виявляється схильною до змін, що кореняться в її ж власній природі? Будучи феноменом соціального простору, такі трансформації мають суто когнітивну природу, бо інновації є наслідками креативних процесів, до яких залучається деяка сукупність суб'єктів суспільства. Практична значущість. Практична значущість статті полягає в змістовому розумінні феномена креативності як такого. На інформаційному рівні ми можемо констатувати ряд шляхів розвитку і засвоєння креативності за для її практичного застосовування. Проте тільки шляхом експериментальної перевірки можна переконатися, якою є міра впливу активного суб'єкта на формування або винахід нового, що вимагає визначення методологічних принципів дослідження креативності як соціально-філософської проблеми. Тому теоретичне усвідомлення процесу, аналіз креативних складових, пошук шляхів оптимізації процесу креативності, здійснені в межах даної роботи, виступають джерелом практичної складової дослідження.

Тип елементу : Стаття
Неконтрольовані ключові слова: креативність, креативний процес, креативний продукт, компоненти креативності, креативний акт.
Теми: Наукові журнали ДонНУЕТ > Інтелект. Особистість. Цивілізація
Підрозділи: Наукові журнали ДонНУЕТ > Інтелект. Особистість. Цивілізація
Користувач, що депонує: Адміністратор репозиторію
Дата внесення: 02 Жов 2017 12:32
Останні зміни: 18 Лип 2019 11:14
URI: http://elibrary.donnuet.edu.ua/id/eprint/237

Дії (потрібно увійти)

Перегляд елементу Перегляд елементу

Завантаження документа

Завантажень помісячно за останній рік

Детальна статистика завантажень