УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИЧНОГО ПІДХОДУ ДО АНАЛІЗУ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЮ БАЗОЮ ГОТЕЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Nikolaichuk, Olga Anatoliyivna та Ніколайчук, Ольга Анатоліївна та Николайчук, Ольга Анатольевна (2023) УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИЧНОГО ПІДХОДУ ДО АНАЛІЗУ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЮ БАЗОЮ ГОТЕЛЬНОГО ЗАКЛАДУ. Вiсник ХНУ iменi В. Н. Кapaзiнa. Сеpiя «Мiжнapoднi вiднoсини. Екoнoмiкa. Кpaїнoзнaвствo. Туpизм» (17). с. 163-173.

[img]
Перегляд
Text
22050-Article Text-40990-1-10-20230808.pdf

Завантажити (1MB) | Перегляд

Резюме

Раціональне управління та постійне оновлення матеріально-технічної бази є важливими завданнями для будь-якого суб'єкта господарювання у готельній сфері. Предметом дослідження в статті є управління матеріально-технічною базою закладів готельного господарства. Метою статті є узагальнення теоретико-методичних підходів до сутності, складу та аналізу ефективності управління матеріально-технічною базою готельного закладу та обґрунтування на цій основі удосконаленого методичного підходу щодо оцінки ефективністю управління нею. Методи дослідження: аналіз, синтез, узагальнення, систематизація, порівняння, індукція, дедукція, абстрактно-логічний метод, графічні й табличні методи (для наочного зображення аналізованого матеріалу). Отримано такі результати: проаналізовано основні підходи до сутності понять «матеріально-технічна база закладу готельного господарства» та встановлено їх відмінність. Розглянуто наукові підходи до структуризації матеріально-технічної бази готельного закладу. Проаналізовано вимоги до матеріально-технічної бази для різних категорій закладів готельного господарства за ДСТУ 4269:2003. Визначено відмінності у вимогах до матеріально-технічної бази для різних категорій закладів готельного господарства за Стандартом «EEIG ЄС для готелів. Узагальнено основні проблеми сучасного стану матеріально-технічної бази готельного господарства України. Проведено аналіз наукової літератури щодо наявних методичних підходів до аналізу ефективності управління матеріально-технічною базою готельного закладу. Він показав відсутність усталеної методики дослідження ефективності формування та використання у ефективності управління готельного закладу, зосередженні уваги науковців на діагностиці окремих аспектів управління матеріально-технічною базою: аналізі стратегічних аспектів управління, аналізі показників використання основних засобів або оборотних активів, оцінці експлуатаційної програми готелю тощо. Висновки: проведене дослідження дозволило обґрунтувати авторську методику управління матеріально-технічною базою готельного закладу, яка включає в себе дев’ять етапів, та дозволяє комплексно проаналізувати ефективність управління матеріально-технічною базою закладу готельного господарства з позицій відповідності вимогам нормативної бази, раціональності організації управління, оцінки показників ефективності формування та використання, аналізу втрат закладу через простої, оцінки задоволеності гостей матеріально-технічною базою, що дозволить виявити наявні недоліки, ув’язати стратегічні та поточні управлінські завдання, розробити відповідні управлінські рішення для усунення виявлених проблем та провести їх економічну оцінку.

Тип елементу : Стаття
Неконтрольовані ключові слова: матеріально-технічна база, заклад готельного господарства, управління, ефективність
Теми: Наукові матеріали > Статті в журналах > Економіка
Наукові матеріали > Статті в журналах
Наукові матеріали > Статті в журналах > Готельно-ресторанна справа
Підрозділи: Навчально-науковий інститут ресторанно-готельного бізнесу та туризму > Кафедра технологій в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва
Користувач, що депонує: Адміністратор репозиторію
Дата внесення: 05 Груд 2023 08:53
Останні зміни: 05 Груд 2023 08:53
URI: http://elibrary.donnuet.edu.ua/id/eprint/2825

Дії (потрібно увійти)

Перегляд елементу Перегляд елементу

Завантаження документа

Завантажень помісячно за останній рік

Детальна статистика завантажень