Ресурсний підхід до проектування освітнього процесу університету

Malykhin, Oleksandr та Малихін, Олександр Володимирович та Udovichenko, Hannah та Удовіченко, Ганна Михайлівна (2017) Ресурсний підхід до проектування освітнього процесу університету. ІНТЕЛЕКТ. ОСОБИСТІСТЬ. ЦИВІЛІЗАЦІЯ. (15). с. 12-19. ISSN 2079-4835

[img] Text
Інтелект_15.pdf

Завантажити (2MB)

Резюме

Мета. Проаналізувати й визначити можливості реалізації ресурсного підходу у сучасній дидактиці під час проектування освітнього процесу в університеті. Методи. Вирішення поставлених завдань здійснювалось за допомогою використання таких методів, як: аналіз та узагальнення наукової й навчально-методичної літератури з проблем дидактики; системний аналіз; поєднання історичного й логічного методів у дослідженні; виокремлення підсистем складних об’єктів та їх системний аналіз, цілісні, інтегральні підходи до дослідження педагогічних явищ. Результати. Визначено, що основний результат проектування освітнього процесу на стратегічному рівні — Стратегія ЗВО, яка є не просто документом, що ви-никає в результаті проектування освітнього процесу, а комплексною розгорнутою соціальною нормою стосовно всіх основних характеристик Національної рамки кваліфікацій для певного спрямування підготовки та стандартів вищої освіти. Інтервенція ресурсного підходу до педагогічного проектування протікає на тлі переходу до імовірнісного прогнозування в усіх соціальних сферах і відмови держави від розробки уніфікованих рекомендацій щодо організації освітньої діяльності. У теперішній час ми проживаємо етап теоретичного осмислення ресурсного підходу та його практичної апробації.

Тип елементу : Стаття
Неконтрольовані ключові слова: компетентність, ресурсний підхід, Стратегія ЗВО, Національна рамка кваліфікацій, Стандарт вищої освіти.
Теми: Наукові матеріали > Статті в журналах
Наукові журнали ДонНУЕТ > Інтелект. Особистість. Цивілізація
Наукові матеріали > Статті в журналах > Гуманітарні науки
Підрозділи: Наукові журнали ДонНУЕТ > Інтелект. Особистість. Цивілізація
Користувач, що депонує: Адміністратор репозиторію
Дата внесення: 25 Черв 2018 08:56
Останні зміни: 25 Черв 2018 08:56
URI: http://elibrary.donnuet.edu.ua/id/eprint/537

Дії (потрібно увійти)

Перегляд елементу Перегляд елементу

Завантаження документа

Завантажень помісячно за останній рік

Детальна статистика завантажень