Фінансова прозорість підприємств України як показник соціальної відповідальності бізнесу

Fomina, Olena та Фоміна, Олена Олександрівна та Trokhymchuk, Viktoriia та Трохимчук, Вікторія Вікторівна та Buhaienko, Oleksandra та Бугаєнко, Олександра Віталіївна (2016) Фінансова прозорість підприємств України як показник соціальної відповідальності бізнесу. Вісник Донецького університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського (64). с. 145-154. ISSN 2079-4819

[img]
Перегляд
Text
Trokhymchuk_article_64_2016.pdf

Завантажити (445kB) | Перегляд
Офіційний URL: http://visnik.donnuet.edu.ua/

Резюме

Стаття присвячена проблемам формування соціальної відповідальності та фінансової прозорості підприємств, питанням складання фінансової і нефінансової звітності з метою доведення до всіх зацікавлених осіб (стейкхолдерів) інформації, яка максимально відповідає їх інтересам. Виявлено, що необхідність підзвітності, відкритості та прозорості є однією з важливих умов діяльності підприємств, оскільки сучасне українське суспільство зацікавлене у прозорій діяльності підприємств відповідно до норм чинного законодавства та потребує створення ефективної антикорупційної системи й врахування інтересів всіх зацікавлених сторін. Визначено, що основними стейкхолдерами виступають держава, підприємство й окремий індивід, що вступають в економічну взаємодію з метою задоволення власних інтересів. Державні компанії повинні бути взірцем соціальної відповідальності й прозорості, а також працювати відповідно до міжнародного та національного законодавства. Це передбачає наявність дієвої системи ключових показників ефективності та інструментів інформування громадськості з питань складання, розгляду, затвердження, виконання державного та місцевих бюджетів, а також контролю за їх виконанням. З’ясовано, що важливою складовою прозорості компаній є надання інформації щодо стратегії, політики і різноманітних ініціатив компанії, а також представлення інформації, яка розкриває результати фінансової і нефінансової діяльності компанії. Встановлено, що на спрямованість політики соціальної відповідальності та фінансової прозорості підприємства суттєво впливає ефективність системи корпоративного управління. Принципи відкритості і прозорості діяльності, надійності захисту прав інвесторів, дієвості механізмів управління і контролю є невід’ємною складовою стратегії розвитку підприємств. Належне корпоративне управління не обмежується виключно відносинами між інвесторами та менеджерами, а передбачає також врахування законних інтересів та активну співпрацю із працівниками, споживачами, кредиторами, державою, громадськістю тощо, які мають легітимний інтерес у діяльності підприємства. Розкрито основні складові економічного, соціального та суспільного ефектів від діяльності підприємств, яка орієнтована на забезпечення соціальної відповідальності та фінансової прозорості, як одного з її найважливіших індикаторів. Обґрунтовано необхідність активізації соціально відповідальної та фінансово прозорої діяльності підприємства, що сприятиме перетворенню його з об’єкта впливу чинників невизначеного середовища на активний суб’єкт соціально-відповідального підприємництва. Активність підприємств доцільно спрямувати на впровадження таких принципів діяльності, що сприятимуть забезпеченню стабільного та безпечного соціально-економічного розвитку суспільства.

Тип елементу : Стаття
Неконтрольовані ключові слова: соціальна відповідальність, стейкхолдери, фінансова прозорість, корпоративне управління, підприємство, довіра.
Теми: Наукові матеріали > Статті в журналах > Економіка
Наукові матеріали > Статті в журналах
Наукові журнали ДонНУЕТ > Вісник ДонНУЕТ, серія «Економічні науки»
Підрозділи: Наукові журнали ДонНУЕТ > Вісник ДонНУЕТ, серія «Економічні науки»
Користувач, що депонує: Адміністратор репозиторію
Дата внесення: 12 Жов 2017 13:11
Останні зміни: 18 Лип 2019 10:16
URI: http://elibrary.donnuet.edu.ua/id/eprint/252

Дії (потрібно увійти)

Перегляд елементу Перегляд елементу

Завантаження документа

Завантажень помісячно за останній рік

Детальна статистика завантажень