Ідентифікація особливостей функціонування корпорацій для цілей бухгалтерського обліку

Shevchenko, Liubov та Шевченко, Любов Ярославівна (2017) Ідентифікація особливостей функціонування корпорацій для цілей бухгалтерського обліку. Вісник ДонНУЕТ, 1 (66). с. 175-185. ISSN 2079-4819

[img]
Перегляд
Text
Shevchenko_2017.pdf

Завантажити (1MB) | Перегляд
Офіційний URL: http://visnik.donnuet.edu.ua/

Резюме

Метою дослідження є наукове обґрунтування теоретичних положень та розробка практичних рекомендацій щодо понятійного визначення “корпорацій” та удосконалення організаційно-методичного забезпечення бухгалтерського обліку корпорацій в умовах створення інтегрованої комп’ютерної інформаційної системи, дослідження економічної сутності корпорації як інституту господарювання для формування підходів до її ідентифікації та виявлення особливостей діяльності. Методологічною основою дослідження є загальнонаукові та спеціальні методи пізнання. Для уточнення та поглиблення економіко-правової сутності корпорації використано методи теоретичного узагальнення, групування та порівняння. Бібліометричний та бібліографічний методи застосовано при виявленні проблемних питань з бухгалтерського обліку корпорацій. Методи конкретизації, діалектичний метод, аналіз, синтез, абстрагування покладені в основу удосконалення організаційно-методичних положень бухгалтерського обліку корпорацій. Методи моделювання та кореляційно-регресійного аналізу застосовано для визначення підходів до організації та методики обліково-аналітичного забезпечення корпорацій в умовах інтегрованої КІСК. Для наочного представлення статистичних даних використано графічний метод.Визначено підходи до розуміння сутності корпорації: як корпоративного об’єднання (об’єднання підприємств, що визнане юридичною особою з розподіленими правами власності у формі акцій) та як форми об’єднання підприємств (форма об’єднання підприємств, що реалізується на основі поєднання ресурсного потенціалу її учасників з делегуванням повноважень щодо їх управління вищому органу керівництва з метою досягнення соціально-економічного ефекту), що дозволило ідентифікувати особливості діяльності корпорації як форми об’єднання підприємств в контексті визначення факторів впливу на побудову інтегрованої комп’ютерної інформаційної системи для реалізації обліково-аналітичного забезпечення управління ресурсним потенціалом корпорації.

Тип елементу : Стаття
Неконтрольовані ключові слова: інтеграція, інтегровані комп’ютерні інформаційні системи, ідентифікація, корпорація, корпоративне управління, корпоративні права, ресурсний потенціал.
Теми: Наукові матеріали > Статті в журналах > Економіка
Наукові матеріали > Статті в журналах
Наукові журнали ДонНУЕТ > Вісник ДонНУЕТ, серія «Економічні науки»
Підрозділи: Навчально-науковий інститут управління та адміністрування > Кафедра обліку та аудиту
Користувач, що депонує: Адміністратор репозиторію
Дата внесення: 06 Жов 2017 12:38
Останні зміни: 06 Жов 2017 12:38
URI: http://elibrary.donnuet.edu.ua/id/eprint/247

Дії (потрібно увійти)

Перегляд елементу Перегляд елементу

Завантаження документа

Завантажень помісячно за останній рік

Детальна статистика завантажень